Praktické rady k labioplastice

Rady a tipy pro naše klientky

labioplastika v praze

Zákroky estetické gynekologie až na výjimky provádím na sále v centru plastické chirurgie.  Používám nejkvalitnější nástroje, špičkový šicí materiál. Nutné řezy provádím radiofrekvenčním skalpelem, který zaručuje nejlepší podmínky pro zhojení.

Zákrok provádím v místním znecitlivění.  Délka výkonu je 30 minut u jednoduché lineární labioplastiky až po 2 hodiny u rozšířeného výkonu.   Po zákroku zůstává žena ještě 30 minut na lůžku a operovanou oblast intenzivně chladíme. Poté odchází s doprovodem domů.

Při výkonu je možné poslouchat hudbu či sledovat na tabletu oblíbený film.

Po zákroku je normální otok, který postupně odezní. Do zhojení je třeba dbát na zvýšenou hygienu. Prvních 24 hodin doporučuji ránu jen chladit a krýt sterilními čtverci s Betadinem.

Po uplynutí 24 hodin rány oplachujte slabě růžovým roztokem hypermanganu 3x denně a vždy po oplachu oblast osušit vlažným proudem vzduchu z fénu.  Tento režim je vhodné dodržet 3-4 dny. Důležité je vyhnout se mechanickému namáhání – nevhodné je dlouhé sezení a jakékoliv tření. Po vyčůrání jen jemně osušit zvenku papírem, ideálně opláchnout hypermanganem a osušit fénem. V prvních dnech v mezidobí oblast chladit.

Potom je možné ránu krýt tenkou vložkou či mulovým čtvercem a je možné vrátit se k běžné kancelářské práci.  V prvních dvou týdnech je vhodné mezi labia vkládat mulový čtverec Od 5. dne ráno a večer nanést na jizvy tenkou vrstvu desinfekce (Betadine mast).  Všechny potřebné přípravky obdržíte od nás při výkonu.

Preventivní podání antibiotik pět dní (jedna tableta ráno a večer).

Definitivní výsledek operace je možné hodnotit až za 3 měsíce.

Labioplastika příprava

Předpokladem ambulantního výkonu je dobrý celkový zdravotní stav ženy. Pokud má pacientka ještě jiný závažný zdravotní problém, operujeme v normálním nemocničním režimu s příjmem den před výkonem a vyřízením podrobného předoperačního vyšetření.  Akutní zánětlivé či virové onemocnění by se nemělo vyskytnout nejméně 1 měsíc před plánovanou operací. 2 týdny před plastickou operací stydkých pysků by měly být také vysazeny léky zvyšující krvácivost jako je Acylpyrin, Anopyrin či další léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou. Rovněž užívání podpůrných enzymatických preparátů před operačním zákrokem není vhodné. Tato operace určitě není doporučována pro těhotné a kojící ženy. Přerušení užívání antikoncepce není nutné. Při pravidelné menstruaci doporučujeme načasovat operační termín vždy po menstruaci, nikoli před ní. Během menstruace se operace zcela logicky neprovádí.