Jak se připravit na labioplastiku?

Jak se připravit na labioplastiku?

Důvody, pro které se klientky rozhodují podstoupit labioplastiku – operaci vedoucí k úpravě velikosti či tvaru stydkých pysků – jsou různé stejně jako příčiny toho, že právě v jejich případě není tvar intimních partií zcela v souladu s jejich představami. Operace, při které se z oblasti stydkých pysků odstraní přebytečná tkáň, vyřeší problémy spojené s kvalitou sexuálního života, sportem či opakovanými záněty. Důležité je ale i čistě estetické hledisko, neboť labioplastika, neboli plastika stydkých pysků, nezřídka podpoří i sebevědomí ženy. Co ale čeká klientku v případě, že se pro podstoupení zákroku rozhodne? Lze se na operaci nějak připravit?

Konzultace s lékařem i kalendářem

Prvním krokem je pro klientku vždy konzultace s lékařem, která je důležitá oboustranně. Lékař sdělí ženě všechny možnosti a objasní podrobnosti operace. Ze strany klientky je potom naopak informován o podrobnostech jejího zdravotního stavu, prodělaných chorobách a užívaných lécích. Pokud lékař doporučí vysazení některých léků nebo potravinových doplňků, je nutné jeho pokyny dodržovat. Při plánování operace je důležité myslet také na to, aby byla prováděna krátce po skončení menstruace, nikoliv před ní.

Režim v týdnech před operací

V čase před vlastní operací je důležité, zvláště bude-li prováděna v celkové anestezii, dostavit se k předoperačnímu vyšetření. Také je potřeba zvolit klidovější režim a pokusit se snížit pravděpodobnost onemocnění, tj. vynechat hromadné akce apod. (především v zimním období). Pokud však k onemocnění dojde, lhostejno zda jde o nachlazení, virózu nebo třeba kvasinkovou infekci, je třeba vždy informovat lékaře, který stanoví další postup. Je také vhodné se již v tuto chvíli seznámit s pokyny pro pooperační období jako je potřeba pečlivé hygieny intimních partií apod.