Základní preventivní opatření po operaci stydkých pysků

Základní preventivní opatření po operaci stydkých pysků

labioplastika prahaOperace, při které dochází k redukci velikosti či změně tvaru stydkých pysků je prováděna ze zdravotních i estetických důvodů a lékař při ní odstraní část malých stydkých pysků a upraví je tak do plánované velikosti. Dalším cílem labioplastiky potom může být také změna kontury v okolí klitorisu. Po dobře provedeném zákroku nejsou v případě labioplastiky komplikace časté, jako v případě jakékoliv jiné operace je ale třeba dodržovat určitá preventivní opatření a pooperační režim, který minimalizuje jejich riziko. Správné chování v době po operaci je nedílnou součástí zákroku a významně se podílí na jeho úspěšnosti.

Pooperační režim

Základem úspěšné rekonvalescence po operaci stydkých pysků je dodržování klidového režimu. Návrat k větší fyzické zátěž či sportovním aktivitám stejně jako k
běžnému pohlavnímu životu by měl nastat až po 4-6 týdnech v závislosti na rozsahu rány a aktuálním postupu procesu hojení
. V prvních dnech je potom vhodné přikládat na ránu studené obklady pro rychlejší redukci pooperačního otoku. Jako prevenci proti krvácení a infekci lze podávat léky omezující krvácení a antibiotika.

Hygiena a dieta jako prevence

labioplastika praha cenaRiziko krvácení však může zvyšovat také tlak spojený se zácpou. Důležitá je proto i lehká, vyvážená strava bohatá na vlákninu v podobě ovoce, zeleniny, celozrnného pečiva či luštěnin a spolu s ní i dostatek tekutin. Předpokladem úspěšného zhojení je též pečlivá hygiena zahrnující časté omývání operačních ran (vlažnou vodou s desinfekcí (hypermangan) je třeba ránu omývat alespoň třikrát denně. Ranky je potřeba několik týdnů chránit před mechanickými poškozením.

Poctivé dodržování pooperačního režimu je v případě každého chirurgického zákroku nenahraditelnou prevencí před případnými komplikacemi a labioplastika není v tomto ohledu výjimkou.